Megalakult a nemzetközi Youth Cinema Network

Nemzetközi Filmes Szervezet alakult, amelynek a Gyerekszem Közhasznú Művészeti Egyesület is az alapító tagja. A horvátországi,  Karlovacban  megrendezett Four Rivers Filmfesztivállal évek óta jó viszonyt ápol az egyesületünk, több éven át egymás fesztiválvendégei voltunk. Idén az Egyesületünket Réz Ági képviselte Karlovacban. A fesztivált egy szakmai konferencia előzte meg, amelynek következménye egy nemzetközi gyerekfilmes szervezet megalakulása volt (Youth Cinema Network).

A nemzetközi szervezet közös megalapítása jelentős előnyöket jelent az egyesületünk számára (közös pályázatok, közös honlap, jelentkező gyerekek filmjeivel kapcsolatos transzparens információáramlás, egymás fesztiváljainak rendszeres meglátogatása, közös konferenciák szervezése).