A Gyerekszem részt vett a YCN Dubrovniki konferenciáján

2014. október végén a Gyerekszem Egysület alapító tagként részt vett a YCN (Youth Cineme Network) soron következő
szakmai konferenciáján, amit az idén Dubrovnikban rendeztek meg. A szakmai találkozón a YCN tagok munkacsoportokat alkotva beszélték meg
a szervezet fontosabb kérdéseit (Együttműködés finomrahangolása, közös honlap véglegesítése, a tehetséges fiatalok segítése filmes iskolákba történő bejutásban, YCN-fesztiváldíj megalapításának kérdése).
A konferenciának a DUFF, a Dubrovniki Filmfesztivál adott otthont. A fesztivál és a konferencia szervezettsége és a horvát házigazdák vendégeszeretete kiváló volt.
A konferencián a Gyerekszem Egyesület prezentált a YCN tagoknak és a horvátországi médiatanároknak és filmklubvezetőknek is.
Lehetőségünk volt megismertetni a hallgatóságot az egyesületünk gyermekotthonokban végzett munkájával, valamint a támogatóinkkal (MOL-Új Európa Alapítvány, Nemzeti Kulturális Aéap, Norvég Alap).

A konferencián hivatalosan is bejelentettük, hogy 2015. májusában kerül megrendezésre Budapesten az V. Gyerekszem Filmfesztivál.